FACULTY MEMBERS

Professors

Voliotis

Σταμάτης Βολιώτης
Ψηφιακά Συστήματα Μικροϋπολογιστές και Τεχνολογία Μετρήσεων
Τηλ: +30 2228 02 1838
email: svoliotis@uoa.gr

Vrachopoulos

Michael Vrachopoulos
Renwable Energy Sources
Τηλ: +30 2228 02 1847/1821
email: mgrvrachop@agro.uoa.gr

Zahariadis_1

Theodore Zahariadis
Electronis/Informatics
Τηλ: +30 2228 02 1838
email: zahariad@agro.uoa.gr

Baldoukas_3

Antonis Baldoukas
Computer Aided Constructions' Design
Τηλ: +30 2228 02 1848
email: abaldoukas@agro.uoa.gr

Orfanoudakis

Νικόλαος Ορφανουδάκης
Ατμοστρόβιλοι – Ατμολέβητες
Πιστοποίηση Εγκαταστάσεων
Τηλ: +30 2228 02 1834
email: norfan @uoa.gr

Stathopoulos

Βασίλης Σταθόπουλος
Χημεία/ Τεχνολογίες Υλικών
Τηλ: +30 2228 02 1845
email: vasta@agro.uoa.gr

Αναπληρωτές Καθηγητές

DSC_0113-scaled-500x500

Μιχάλης Λούπης
Ψηφιακά Συστήματα & Λογισμικό για Βιώσιμη Ανάπτυξη
Τηλ: +30 2228 02 1906
email: mloupis@uoa.gr

Assistant Professors

Όλγα Αρβανίτη_2

Olga Arvaniti
Environmental Analysis
Tel: +30 22280 99525
email: oarvaniti@agro.uoa.gr

Afratis_2

Νικόλαος Αφράτης
Βιοχημεία/Μοριακή Βιολογία
Τηλ: +30 2228 02 1887
email: nafratis@agro.uoa.gr

Batsanidou

Anna Vatsanidou
Precision Agriculture/Sustainable Production
Tel: +30 22280 99525
email: anvatsan@agro.uoa.gr

Doukas

Ioannis Doukas
Κοινή Αγροτική Πολιτική
Τηλ: +30 2228 02 1869
email: jodoukas@agro.uoa.gr

Koukou

Μαρία Κούκου
Βιομηχανικές Εγκαταστάσεις /Α.Π.Ε.
Τηλ: +30 2228 02 1846
email: mkoukou@agro.uoa.gr

Papageorgiou_2

Nausikas Papageorgiou
Biodiversity
Tel: +30 22280 99525
email: npapageorg@agro.uoa.gr

Terpou

Αντωνία Τέρπου
Food Chemistry
Τηλ: +30 22280 99 525
email: aterpou@agro.uoa.gr

Tsakas

Marios Tsakas
Business and Organizations Management
Tel: +30 22280 99525
email: tsakasm@agro.uoa.gr

Lecturers

Karagiannis

Βασίλης Καραγιάννης
Συστήματα Μετρήσεων 
Τηλ: +30 2228 02 1839
email: vkar@uoa.gr

Xarcha

Helen Xarcha
Applications of Foreign Language Communication in Administration
Tel: +30 22280 99525
email: lexarcha@agro.uoa.gr

en_GB