Περίληψη

Το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών θα συμμετάσχει ενεργά στο Πρόγραμμα European Union Careers Student Ambassador  της Ευρωπαϊκής Υπηρεσίας Επιλογής Προσωπικού. Στο πλαίσιο της εν λόγω δράσης θα επιλεγεί ένας φοιτητής ή μία φοιτήτρια του ΕΚΠΑ, ο οποίος ή οποία θα μεταβεί στις Βρυξέλλες το Φθινόπωρο του 2024, για να παρακολουθήσει ένα πρόγραμμα κατάρτισης και να λάβει τον τίτλο του «Φοιτητή – Πρεσβευτή Σταδιοδρομίας στην ΕΕ» (EU Career Student Ambassador).

Εφόσον σας ενδιαφέρει να συμμετέχετε στο πρόγραμμα και να είστε εσείς ο μελλοντικός  ή η μελλοντική EU Career Student Ambassador του ΕΚΠΑ, θα πρέπει μέχρι την Δευτέρα 10 Μαρτίου 2024, να αποστείλετε συμπληρωμένη και υπογεγραμμένη την επισυναπτόμενη αίτηση μαζί με συνοπτικό βιογραφικό στην ηλεκτρονική διεύθυνση career@uoa.gr

1_aitisi-presvefti-2024_2025

Epilogi Foithth Student Ambassador (1)-1